Τετάρτη 19 Σεπτεμβρίου 2012

Μίλαν - Αντερλεχτ 0 - 0

Η Μίλαν δεν νίκησε ούτε την Αντερλεχτ στο Σαν Σίρο (0 - 0) οπως και στα δύο πρώτα της εντός έδρας ματς στην Serie A, έτσι και στο πρώτο της στο Champions League, η Μίλαν δεν έβαλε γκολ στο Σαν Σίρο, με την Αντερλεχτ να φεύγει με το 0 - 0 από το Μιλάνο,. Στο πρώτο ημίχρονο η Μίλαν ήταν... τραγική και θα μπορούσε να έχει πάει στα αποδυτήρια πίσω στο σκορ, καθώς η Αντερλεχτ είχε τον έλεγχο. Στο δεύτερο ημίχρονο οι ροσονέρι... συνήλθαν, έγιναν ακόμη καλύτεροι με την είσοδο δεύτερου επιθετικού, του Στεφάν Ελ Σααραουί, αλλά δεν έφτασαν ποτέ στο γκολ http://www.acmilan.com/en/news/show/143440

Γήπεδο: Σαν Σίρο, Μιλάνο  Μίλαν - Αντερλεχτ 0 - 0

Για ακόμα ένα παιχνίδι, η Μίλαν απογοήτευσε μένοντας στο ισόπαλο 0 - 0 με την Αντερλεχτ στο Σαν Σίρο. Από το κακό στο χειρότερο πηγαίνει η Μίλαν, η οποία μετά από τις δύο ήττες της στο Καμπιονάτο, για τρίτο συνεχόμενο παιχνίδι στο Σαν Σίρο δεν κατάφερε να φτάσει στη νίκη μένοντας στο ισόπαλο 0 - 0 με την Αντερλεχτ και πλέον βρίσκεται σε εξαιρετικά δύσκολη θέση.

Ο Μασιμιλιάνο Αλέγκρι βλέπει την καρέκλα του να… τρίζει και δεν αποκλείεται τις επόμενες ημέρες να υπάρξουν εξελίξεις σε ό,τι αφορά το μέλλον του http://www.rsca.be/go/en

ΜΙΛΑΝ: Αμπιάτι, Ντε Σίλιο, Μεξές, Μπονέρα, (74΄Γιέπες) Αντονίνι,
Νοτσερίνο, Μπόατενγκ (60’ Ελ Σαράουι) Φλαμινί, Εμάνουελσον (79’ Κονστάντ)

ΑΝΤΕΡΛΕΧΤ: Πορτό, Ντεσάχτ, Νίτινκ, Κουγιατέ (79’ Πράετ) Βασιλέφσκυ
Μπίλια, Κλεστάν, Ζιλλέ, Κανού, Μποκανίμ, Μπρούνο (79’ Γιουχάζ)