Παρασκευή 21 Σεπτεμβρίου 2012

Μονπελιέ - Σαιντ Ετιέν 1 - 1

Η Μονπελιέ ήρθε ισόπαλη με 1 - 1 στο Μοσσόν απέναντι στην Σαιντ Ετιέν, συνεχίζοντας να αγνοεί τη νίκη για τη φετινή σαιζόν στην έδρα της. Στο παιχνίδι που άνοιξε την 6η αγωνιστική της Ligue 1 οι πρωταθλητές Γαλλίας παραχώρησαν ισοπαλία με 1 - 1 στην Σαιντ Ετιέν. Οι φιλοξενούμενοι πήραν το προβάδισμα στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου με το 4ο γκολ στο πρωτάθλημα του Πιέρ Εμερίκ Ομπαμεγιάνγκ. Η Μονπελιέ έσωσε το βαθμό στην επανάληψη χάρη στο γκολ του Σουλεϊμάν Καμαρά 70',. Αυτό ήταν το τέταρτο παιχνίδι της ομάδας του Ζιράρ στην έδρα της για φέτος, με τη νίκη να αγνοείται. Σε τρια ματς για τη Ligue 1 και αυτό με την Αρσεναλ για το Champions League, μετράει 2 ισοπαλίες και 2 ήττες,. Την ίδια στιγμή στο πρωτάθλημα μετά από 6 αγωνιστικές, βρίσκεται στις τελευταίες θέσεις έχοντας μόλις 1 νίκη http://www.mhscfoot.com/accueil

Ζουρντρέν, Ιλτον, Ζενεσάμπ, Γιανγκαμπίβουα, Μπεντιμό, Σταμπουλί,
Σαϊχί (61' Εστράδα) Καμπεγιά, Μπελχαντά (56' Αΐτ Φανά)
Σουλεϊμάν Καμαρά ( 71' Εμμανουέλ Ερέρα ) Αντωνυ Μουνιέ

Τα πρόγραμμα της 6ης αγωνιστικής:

Παρασκευή

Μονπελιέ - Σαιντ Ετιέν 1 - 1 70' Σουλεϊμάν Καμαρά - 45+2' Πιέρ Εμερίκ Ομπαμεγιάνγκ