Κυριακή 23 Σεπτεμβρίου 2012

Μπαρτσελωνα - Γρανάδα 2 - 0

Μέσα σε πέντε λεπτά κατάφερε η Μπαρτσελωνα να ανατρέψει την άσχημη κατάσταση που επικρατούσε στο Καμπ Νου και να νικήσει τη Γρανάδα.
Οι μπλαουγκράνα επικράτησαν με 2 - 0 της αντιπάλου τους με τέρματα στο 87’ και στο 92’, στο πλαίσιο της πέμπτης αγωνιστικής της Primera Division και έκαναν το πέντε στα πέντε μέχρι στιγμής στο φετινό ισπανικό πρωτάθλημα, κρατώντας την πρώτη θέση της βαθμολογίας, ανεξάρτητα με του τι θα συμβεί στα υπόλοιπα ματς της αγωνιστικής. Αντίθετα, οι Ανδαλουσιάνοι παρέμειναν στις θέσεις που οδηγούν στη δεύτερη κατηγορία και θα παλέψουν για την παραμονή τους. Νίκες για Μπέτις και Σαραγόσσα,.
Οι παίκτες του Τίτο Βιλανόβα ήταν πολύ εκνευρισμένοι στο πρώτο ημίχρονο και δεν κατάφεραν να δημιουργήσουν τις κατάλληλες προϋποθέσεις για να ανοίξουν το σκορ.

Στην επανάληψη, μπήκαν πιο δυνατά και, μετά το 60’ άρχισαν να δημιουργούν καταπληκτικές ευκαιρίες μπροστά στην αντίπαλη εστία, όμως ο τερματοφύλακας των Ανδαλουσιάνων, Τόνο, έκανε τον αγωνα της ζωής του  http://www.granadacf.es/