Παρασκευή 21 Σεπτεμβρίου 2012

Ιντερ - Ρουμπίν Καζάν 2 - 2

Αφού δεν γνώρισε την ήττα από την ανώτερη Ρουμπίν Καζάν, πάλι καλά να λένε στο στρατόπεδο της Ιντερ.
Ο Ναγκατόμο σαν... από μηχανής Θεός ισοφάρισε στο τελευταίο λεπτό σε 2 - 2 και έσωσε τα προσχήματα για την ομάδα του. Οι νερατζούρι εμφανίστηκαν για ακόμα μια φορά χωρίς σταθερότητα και οι Ρώσοι έφτασαν μια… ανάσα από το μεγάλο τρίποντο. Κουνήθηκε και… δεν κουνήθηκε φύλλο στο έτερο παιχνίδι του όγδοου ομίλου κατά την πρώτη αγωνιστική μεταξύ Παρτιζάν και Νέφτσι (0 - 0)

Οι Ρώσοι ήταν αυτοί που πάγωσαν το Σαν Σίρο. Κέρδισαν πέναλτυ, όμως ο Νάτσο από την άσπρη βούλα αστόχησε, με τον Χαντάνοβιτς να αποκρούει. Ωστόσο, το… ριμπάουντ πήγε σε αντίπαλα πόδια και έτσι ο Ριαζάντσεφ έβαλε μπροστά την ομάδα των πρώην ερυθρόλευκων, Ορμπάιθ και Μαρκάνο στο 17’,. Η Ιντερ αντέδρασε και με τον Λιβάγια που βρέθηκε σαν μίνι έκπληξη στην ενδεκάδα ισοφάρισε πριν κλείσει το ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 39’ http://www.dailymotion.com/embed/video/xtr385

Το παιχνίδι ήταν αρκετά ανοιχτό με τις δύο ομάδες να προσπαθούν να
βρουν χώρους για να πετύχουν κι άλλα τέρματα. Ο νεοαποκτηθείς της
Ρουμπίν, Ρόντον στο 84’ έβαλε μπροστά την ομάδα και φαινόταν ότι το
τρίποντο… κοντοζύγωνε. Οι φιλοξενούμενοι όμως υπολόγιζαν χωρίς τον…
ξενοδόχο. Και όπου ξενοδόχος βάλτε Ναγκατόμο. Ο τελευταίος ήρθε σαν
τραιηλερ και στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων σημείωσε το 2 - 2,
σώζοντας τον ένα πόντο τουλάχιστον για την Ιντερ, η οποία ήταν
κατώτερη της Ρουμπίν και μάλλον θα αισθάνεται ικανοποιημένη

Ιντερ (Στραματσιόνι): Χαντάνοβιτς, Ζανέττι, Ρανόκια, Σάμουελ,
Ναγκατόμο, Καμπιάσο, Γκαργκάνο, Τζόναθαν ( 45’ Γκουαρίν )
Κουτίνιο, Λιβάγια ( 61’ Μιλίτο ) Κασσάνο ( Pereira 67 )
Ρούμπιν Καζάν  (Μπερντίεφ): Ριζίκωφ, Κουζμίν, Νάβας, Μαρκάνο,
Μποκέττι (81’ Καλέσιν) Σαρόνωφ, Ριαζάντσεφ (70’ Ορμπάιθ)
Ερεμένκο, Καραντενίζ (85’ Κασάεφ) Νάτσο, Ροντόν

Inter - Rubin - 2:2

Inter (Milan, Italy) - Rubin - 2:2 (1:1)

Scorers: Ryazantsev 17 (0:1) Livaja 39 (1-1) Rondon 84 (1:2) Nagatomo 90+2 (2:2)

Unrealized penalty: Natkho 17 ( goalkeeper )

Inter: Handanovic, Zanetti, Ranocchia, Samuel, Jonathan (Guarin, 46)
Nagatomo, Gargano, Cambiasso, Coutinho, Livaja (Milito 61) Cassano (Pereira 67)

Rubin: Ryzhikov, Kuzmin, Bocchetti ( Kaleshin 81 ) Cesar Navas,