Δευτέρα 17 Σεπτεμβρίου 2012

Φράιμπουργκ - Χόφενχαϊμ 5 - 3

Freiburg - Hoffenheim 5 - 3,. Εντυπωσιακό παιχνίδι διεξήχθη στο Μάγκε Σολάρ Στάντιον όπου η Φράιμπουργκ πήρε τη νίκη με
5 - 3 απέναντι στη Χόφενχαϊμ. Ενα από τα πιο θεαματικά παιχνίδια του φετινού πρωταθλήματος Γερμανίας έγινε στο Μάγκε Σόλαρ όπου η Φράιμπουργκ υποδέχτηκε τη Χόφενχαϊμ. Οι γηπεδούχοι, πήραν την πρώτη τους νίκη για φέτος επικρατώντας με 5 - 3 και αφήνοντας την αντίπαλό τους στην τελευταία θέση της βαθμολογίας χωρίς βαθμούς και με 11 γκολ παθητικό. Ο Ντελπιέρε μόλις στο 2’ έβαλε μπροστά στο σκορ τους φιλοξενούμενους, ωστόσο στα επόμενα λεπτά οι γηπεδούχοι έφτασαν στην ανατροπή. Ο Γκουεντέ στο 17’ ισοφάρισε με τον Κρούσσε δέκα λεπτά αργότερα να δίνει το προβάδισμα στην ομάδα του. Με την έναρξη της επανάληψης και συγκεκριμένα στο 57’ ο Βούκσεβιτς έφερε την αναμέτρηση στα ίσια για τους φιλοξενούμενους  http://www.youtube.com/embed/ADYdtmegQ48