Δευτέρα 4 Φεβρουαρίου 2013

Λεβαδειακός - ΠΑΣ Γιάννινα 1 - 1

Στο ντέρμπυ για την πέμπτη θέση, ο ΠΑΣ Γιάννινα προηγήθηκε μέσα στη Λιβαδειά με το πρώτο γκολ του Τζημόπουλου στο πρωτάθλημα, ενώ οι Βοιωτοί ισοφάρισαν με δυνατή προβολή του Ζησόπουλου,. Οι υψηλές προσδοκίες που υπήρχαν για τον αγώνα του 5ου της βαθμολογίας Λεβαδειακού με τον 6ο ΠΑΣ Γιάννινα, επιβεβαιώθηκαν για ένα μόνο ημίχρονο. Το τελικό 1 - 1 διατήρησε τους Βοιωτούς στο +1 από τον Αγιαξ της Ηπείρου με τα γκολ να σημειώνονται στο χορταστικό δεύτερο μέρος.
Ο Τζημόπουλος έβαλε μπροστά στο σκορ τον ΠΑΣ (57') με κεφαλιά έπειτα από εκτέλεση κόρνερ του Ντε Βινσέντι, ενώ ο Λεβαδειακός ισοφάρισε στο 66ο λεπτό με μονοκόμματο σουτ του Ζησόπουλου από κοντινή απόσταση. Στο πρώτο μέρος, οι φάσεις ήταν ελάχιστες. Ο Λεβαδειακός είχε μια ευκαιρία με μακρινό σουτ του Πόι στην αρχή του αγώνα και μια με κεφαλιά του Λισγάρα στο φινάλε του 45λεπτου.  Ισοπαλία στη Λιβαδειά, χαμόγελα στους διώκτες(pics)

Γήπεδο:  Δημοτικό Στάδιο Λιβαδειάς