Δευτέρα 4 Μαρτίου 2013

Εράνη Φιλιατρών - Δόξα Νέας Μανωλάδας 0 - 1

Δυστυχώς δεν τα κατάφερε χτες η Εράνη απέναντι στην Νέα Μανωλάδα και ηττήθηκε στα Φιλιατρά με 1 - 0 για την 16η Αγωνιστική του 6ου ομίλου της Δ΄Εθνικής,. Η προσπάθεια και η θέληση υπήρχε από τους παίκτες του Ανδριόπουλου, αλλά δεν ήταν αρκετή προκειμένου να δώσει την νίκη στην ομάδα. Πλέον η συμμετοχή της στην νέα κατηγορία φαντάζει απίθανη, καθώς στους δυο εκτός έδρας τελευταίους αγώνες θα πρέπει να πάρει το απόλυτο και να ελπίζει σε συνδυασμό αποτελεσμάτων. Ο κόσμος στα Φιλιατρά στάθηκε και σήμερα δίπλα στην ομάδα με την παρουσία του στο γήπεδο, αλλά και αυτό δεν ήταν αρκετό για να πάρει το επιθυμητό αποτέλεσμα. Το πρώτο ημίχρονο του αγώνα έληξε χωρίς τέρματα και χωρίς αξιόλογες φάσεις μπροστά στις δύο εστίες, ενώ στο δεύτερο ημίχρονο οι δύο ομάδες μπήκαν πιο αποφασισμένες στο να διεκδικήσουν κάτι καλύτερο. Στο 71ο λεπτό ήρθε το γκολ για τους φιλοξενούμενους από τον Μελετίδη, ενώ λίγα λεπτά νωρίτερα οι γηπεδούχοι ζήτησαν πέναλτυ όταν στην σέντρα του Κόλλια η μπάλα χτύπησε στο χέρι αμυντικού,.