Τετάρτη 6 Μαρτίου 2013

Ενωση Νεων Παραλιμνίου - ΑΕΚ Λάρνακας 1 - 1

Με το 1 - 1 που απέσπασε η ΑΕΚ Λάρνακας στην έδρα του Παραλιμνίου απέκτησε προβάδισμα πρόκρισης στα ημιτελικά του Κυπέλλου Κύπρου,. Πέρασε ο Απόλλων Λεμεσού,. Ανοιχτούς λογαριασμούς άφησαν οι Ενωση Παραλιμνίου και ΑΕΚ Λάρνακας, μετά το 1 - 1 στο πρώτο παιχνίδι, ωστόσο οι κιτρινοπράσινοι απέκτησαν προβάδισμα μετά το εκτός έδρας γκολ εν όψει της ρεβάνς σε μια εβδομάδα. Στο πρώτο λεπτό του αγώνα ο Τόμας άνοιξε το σκορ για την ΑΕΚ, ωστόσο στο τελευταίο λεπτό του παιχνιδιού ο Μρντάκοβιτς ισοφάρισε για την Ενωση και κράτησε ζωντανές τις ελπίδες της για πρόκριση στα ημιτελικά του Κυπέλλου της Κύπρου. Ο Απόλλων Λεμεσού έχοντας ως προίκα την νίκη με 2 - 0 από το πρώτο παιχνίδι, έμεινε στο 1 - 1 με την Αγία Νάπα και πανηγύρισε εύκολα την πρόκρισή του στην τετράδα του θεσμού,. ΕΝΠ-ΑΕΚ 1-1: Ανοι(Χ)τοι λογαριασμοί στο «Τάσος Μάρκου»   http://www.balla.com.cy/3/41_Coca%20Cola%20Cup/47392_Apolon-Agia_Napa_1-1_Sta_imitelika_horis_na_entyposiasi   http://www.balla.com.cy/