Σάββατο 9 Μαρτίου 2013

Ουντινέζε – Ρόμα 1 - 1

Στο Φρίουλι η Ρόμα πέταξε τις ευκαιρίες που είχε για τη νίκη αλλά και αυτήν για να ανέβει στην πρώτη 6άδα του πίνακα και έμεινε στο 1 - 1 με την Ουντινέζε,. Η Ρόμα μετά από ένα σερί καλών εμφανίσεων και αποτελεσμάτων, πήγε στο Φρίουλι να παίξει με την Ουντινέζε στο πλαίσιο της 28ης αγωνιστικής του Ιταλικού Πρωταθλήματος. Εκεί το… πράγμα άρχισε ιδανικά αφού ο Λαμέλα στο 21ο λεπτό έβαλε μπροστά στο σκορ τους τζιαλορόσι αλλά η συνέχεια δεν ήταν ανάλογη.
Ο Μουριέλ στο 62΄ισοφάρισε αλλά οι γηπεδούχοι σε κανένα σημείο δεν άγγιξαν την ανατροπή. Αντίθετα, η Ρόμα ανέβηκε, πίεσε, έπαιξε και με παίκτη παραπάνω λόγω της αποβολής του Ερτό στο 73΄αλλά ως εκεί. Δεν εκμεταλλεύτηκε τις ευκαιρίες της και ειδικά εκείνη στο τελευταίο λεπτό όπου σε μία κόντρα επίθεση η μπάλα δεν έφτασε στον Τοροσίδη που έφευγε μόνος με τον αντίπαλο γκολκηπερ και έτσι το 1 - 1 έμεινε μέχρι το τέλος,. O Ελληνας ακραίος αμυντικός αγωνίστηκε για 90 λεπτά και ήταν ιδιαίτερα καλός., http://www.asroma.it/en/news/udinese_v_roma_a_bit_of_history/

Παρασκευή 8/ 3        Τζένοα – Μίλαν 0 - 2

Τζένοα – Μίλαν 0 - 2   ( 22’ Πατσίνι 60’ Μπαλοτέλι )