Παρασκευή 8 Μαρτίου 2013

Ρεν - Σαιντ Ετιέν 2 - 2

η Σαιντ Ετιέν διατήρησε το αήττητο μέσα στο 2013, μένοντας στο 2 - 2 στο Ρουτ ντε Λωριάν, με τη Ρεν, στην αναμέτρηση που άνοιξε την 28η αγωνιστική της Ligue 1,. Δεν χάνει το 2013 η Σαιντ Ετιέν! Αν και βρέθηκαν δύο φορές πίσω στο σκορ οι στεφανουά από τη Ρεν, κατάφεραν να… αποδράσουν με το βαθμό (2 - 2) από το Ρουτ ντε Λωριάν, στο ματς που άνοιξε την αυλαία της 28ης αγωνιστικής της Ligue 1,. Η ομάδα της Βρεττάνης προηγήθηκε με τον Ντανζέ στο 44’, ωστόσο οι φιλοξενούμενοι έφεραν το ματς στα ίσα με τον Μολλώ, στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου. Το ίδιο… έργο είχε και στο δεύτερο μέρος η αναμέτρηση, με τη Ρεν να παίρνει εκ νέου το προβάδισμα με τον Φερρέ και τον Ομπαμεγιάνγκ να φέρνει ξανά το ματς στην ισοπαλία (65')   http://www.staderennais.com/index.php?rb=22&id=AT8007