Κυριακή 17 Μαρτίου 2013

Βαλένθια - Μπέτις 3 - 0

Οι νυχτερίδες νίκησαν 3 - 0 την Μπέτις, ξεπερνώντας τη στη βαθμολογία και έπιασαν την πέμπτη θέση στο Πρωτάθλημα Ισπανίας. Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι, καθ’ όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού και εκμεταλλεύτηκαν την αριθμητική τους υπεροχή για 75 λεπτά, μια και ο Αμάγια αποβλήθηκε με κόκκινη κάρτα μόλις στο 15’,. Ενα λεπτό αργότερα, ο Σολντάντο έκανε το 1 - 0 με πέναλτυ και άνοιξε τον δρόμο για τη νίκη της Βαλένθια,. Το 2 - 0 έγινε στο 85’με αυτογκόλ του Παουλάο και το τελικό σκορ διαμορφώθηκε από τον Τζόνας, στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων,. Η Βαλένθια έφτασε τους 45 βαθμούς, δυο περισσότερους από την Μπέτις και έναν από τη Μάλαγα, που παίζει σημερα με την Εσπανιόλ,.  http://www.realbetisbalompie.es/