Σάββατο 9 Μαρτίου 2013

Ροςς Κάουντυ - Σέλτικ 3 - 2

Την ήττα με σκορ 3 - 2 από την Ροςς Κάουντυ του Βαγγέλη Οικονόμου γνώρισε η Σέλτικ, που βρέθηκε να κερδίζει 2 - 0 στο πρώτο ημίχρονο! Μετά τον ευρωπαϊκό αποκλεισμό, μόνο μια χορταστική νίκη στο πρωτάθλημα θα μπορούσε να αλλάξει (ελαφρώς) τη διάθεση των παικτών της Σέλτικ ( απουσίαζε ο Γιώργος Σαμαράς ) Και με τέτοιες προϋποθέσεις φάνηκε να ξεκινάει η εκτός έδρας αναμέτρηση με τη Ροςς Κάουντυ. Ωστόσο όσο εύκολα προηγήθηκαν 2 - 0, άλλο τόσο γρήγορα δέχθηκαν την ισοφάριση,. Και το χειρότερο, στις καθυστερήσεις του αγώνα, ο Βόλφαρτ τους τιμώρησε με τους γηπεδούχους του Βαγγέλη Οικονόμου (αγωνίστηκε σε όλο το 90λεπτο) να ανεβαίνουν στην τρίτη θέση

Ross County 3 Celtic 2: Staggies stagger leaders after hitting back from two down