Δευτέρα, 11 Μαρτίου 2013

Νίκη για Ρίβερ Πλαιητ – Ισοπαλία η Μπόκα Τζούνιορς

Μετά την ήττα της περασμένης αγωνιστικής από την Σαν Λορέντζο, η Ρίβερ Πλαιητ, επέστρεψε στις νίκες με 2 - 1 κόντρα στην Κολόν Σαντα Φε,.
Ο Νταβίντ Τρεζεγκέ για μια ακόμα αναμέτρηση ήταν εκείνος που άνοιξε τον δρόμο της νίκης για τους μιγιονάριος με ένα γκολ στο 12ο λεπτό, ενώ ο Πόντζιο ήταν αυτός που στο 34ο λεπτό, έγραψε το 2 - 0, με τον Τζιλιόττι να μειώνει σε 2 - 1 στο 45ο λεπτό. Ετσι η Ρίβερ ανέβηκε προσωρινά στην κορυφή με την 4η νίκη της σε πέντε παιχνίδια ( η Λανούς παίζει λίγο μετά τα μεσάνυχτα της Δευτέρας με την Αρσεναλ Σαραντί ) Αντίθετα η Μπόκα Τζούνιορς έμεινε για 4η σερί αγωνιστική μακριά από τη νίκη και μάλιστα έσωσε την παρτίδα στο 83ο λεπτό με τον Νίκολας Μπλάντι που ισοφάρισε το γκολ του Ελουσάνς με πέναλτυ στο 27΄ στο ματς με την Ατλέτικο Ραφαέλα. Η Τίγκρε ανέβηκε στην πρώτη πεντάδα με 10 βαθμούς, με την εκτός έδρας νίκη κόντρα στην
Σαν Λορέντζο που ήρθε με γκολ του Μπότα με πέναλτυ στο 30ο λεπτό,.