Τρίτη 19 Ιουνίου 2012

Σουηδία - Γαλλία 2 - 0

Μονόπλευρο ενδιαφέρον στην αναμέτρηση που γίνεται στο Κίεβο. Οι Σκανδιναβοί δεν έχουν καμία ελπίδα πρόκρισης, αλλά οι τρικολόρ ακόμη δεν έχουν εξασφαλίσει την πρόκριση. Η Γαλλία προκρίνεται σε περίπτωση νίκης ή ισοπαλίας, ακόμη και με ήττα με ένα γκολ διαφορά

ΛΗΞΗ αγώνα

90' Ανακούφιση για τους Γάλλους, το γεγονός ότι το άλλο παιχνίδι έχει τελειώσει με νίκη της Αγγλίας και άρα δεν κινδυνεύουν με αποκλεισμό

90' ΓΚΟΛ για την Σουηδία, 2 - 0,. Υστερα από μία αντεπίθεση της Σουηδίας, με τη Γαλλία νά εχει βγει όλη μπροστά για την ισοφάριση, ο Λάρσον έκανε το 2 - 0!

83' Πολύ καλή στιγμή για τη Γαλλία! Ο Ζιρού στην πρώτη του επαφή με την μπάλα, έπιασε την κεφαλιά, από το ύψος της μικρής περιοχής, με την μπάλα να καταλήγει λίγο άουτ από το δεξί κάθετο δοκάρι της Σουηδίας

80' Κίτρινη κάρτα στον Χόλμεν
79' Νέα αλλαγή για τη Σουηδία, ο Χόλμεν στη θέση του Σβένσον
78' Αλλαγή για τη Σουηδία, ο Βέρμπλουμ στη θέση του Τοϊβόνεν
77΄ Αλλαγή για τη Γαλλία, ο Μενέζ στη θέση του Μασρί
70' Κίτρινη στον Σβένσον
68' Κίτρινη κάρτα στον Μεξές

64' Καλή στιγμή για τη Γαλλία. Ο Νασρί έκανε το δυνατό σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή, με την μπάλα να φεύγει ελάχιστα άουτ από το δεξί κάθετο δοκάρι του Ισακσον

59' Αλλαγή για τη Γαλλία. Ο Μαλουντά στη θέση του Μπεν Αρφά

58' Μεγάλη ευκαιρία για τη Σουηδία! Ο Μέλμπεργκ έκανε την προβολή ύστερα από κόρνερ του Κάλστρομ, ο Γιορίς να έδιωξε εντυπωσιακά

Με δεδομένο ότι η Αγγλία προηγείται της Ουκρανίας, αυτή τη στιγμή οι Αγγλοι είναι πρώτοι στον όμιλο και οι Γάλλοι δεύτεροι

54' ΓΚΟΛ για την Σουηδία, 1 - 0,. Ο Λάρσον έφυγε από τα δεξιά, έκανε τη σέντρα, ο Ιμπραΐμοβιτς έπιασε το γυριστό από το ύψος της μεγάλης περιοχής και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα

51' Καλή στιγμή για τη Γαλλία. Ο Μπενζεμά έκανε το σουτ, έξω από τη μεγάλη περιοχή, η μπάλα έφυγε άουτ

46' Αλλαγή για τη Σουηδία. Ο Βίλχεμσον στη θέση του Μπαϊράμι

Εναρξη δεύτερου μέρους

ΗΜΙΧΡΟΝΟ

35' Καλή στιγμή για τη Γαλλία. Ο Μπεν Αρφά είδε τον Ισακσον εκτός θέσης, έκανε τη λόμπα, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ

18' Καλή στιγμή για τη Γαλλία. Ο Ριμπερί βρήκε τον Μπενζεμά, στην κορυφή της μεγάλης περιοχής, αλλά το σουτ του επιθετικού της Ρεάλ δεν βρήκε το στόχο

11' ΔΟΚΑΡΙ για την Σουηδία. Ο Τοϊβόνεν απέφυγε τον Μεξές και τον Λιορίς, αλλά από πλάγια δεν μπόρεσε να βρει το στόχο

8' Ευκαιρία για την Γαλλία. O Ριμπερί έκανε το σουτ, αλλά ο Ισακσον απέκρουσε την μπάλα

4' Πρώτη ευκαιρία για τη Σουηδία, ΟΙ Λάρσον έκανε το σουτ, αλλά ο Λωρίς μπλόκαρε

1' Εναρξη του αγώνα

Ο αγώνας θα ξεκινήσει με ενός λεπτού σιγή στην μνήμη του Γάλλου σχολιαστή αγώνων, Τιερρυ Ρολάντ, ο οποίος απεβίωσε σε ηλικία 74 ετών το Σάββατο

Οι συνθέσεις του αγώνα:

Σουηδία (Χάμρεν): Ισακσον, Γράντβιστ, Μάρτιν Ολσον, Γιόνας Ολσον, Λάρσον, Σβένσον, Μέλμεργκ, Κάλστρομ, Μπαϊράμι, Ιμπραΐμοβιτς, Τοιβόνεν

Γαλλία (Μπλαν): Γιορίς, Ντεμπισσυ, Ραμυ, Μεξές, Κλισί, Νασρί, Ριμπερί,