Τρίτη 7 Αυγούστου 2012

Καθάρισαν εκτός Δυναμό και Μπάτε

Οι Μπάτε Μπορίσωφ και
Δυναμό Κιέβου επικράτησαν εκτός έδρας των Ντέμπρετσεν και Φέγενορντ αντίστοιχα και θα συμμετέχουν στην κλήρωση της Παρασκευής περιμένοντας να μάθουν τον αντίπαλό τους στη φάση των play off του Champions League. Η Δυναμό, η οποία είχε νικήσει και στο πρώτο ματς με σκορ 2 - 1, τα βρήκε σκούρα στην Ολλανδία απέναντι στη Φέγενορντ, ωστόσο κράτησε το μηδέν μέχρι το τέλος και σε μια φάση στις καθυστερήσεις του ματς, πέτυχε και το γκολ της νίκης με τον Ιντέγιε.
Η Μπάτε είχε θεωρητικά πιο δύσκολο έργο στην Ουγγαρία, καθώς στο πρώτο ματς με τη Ντέμπρετσεν είχε παραχωρήσει ισοπαλία με 1 - 1,. Ευτύχησε ωστόσο να προηγηθεί στο 25' με τον Μοζολέφσκυ και τα πράγματα απλοποιήθηκαν στο 57' όταν ο Νικόλωφ των γηπεδούχων αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα. Δύο λεπτά αργότερα, ο Βολόντκο έκανε το 2 - 0 που ήταν και το τελικό σκορ