Κυριακή 3 Μαρτίου 2013

Κατάνια – Ιντερ 2 - 3

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Παλάσιο, η Ιντερ γύρισε στο 92΄ το ματς με την Κατάνια και επικράτησε 3 - 2, για την 27η αγωνιστική. Την έδρα της Κατάνια φιλόξενη δεν την λες… Και οι παίκτες της Ιντερ το ένιωσαν για τα καλά αφού στο 19ο λεπτό βρίσκονταν πίσω στο σκορ 2 - 0,. Ομως, για ένα ακόμα παιχνίδι, ο Ροντρίγκο Παλάσσιο είχε κρατήσει το καλύτερο για το τέλος. Αφού λοιπόν είδε τον Αλβαρες στο 52΄να μειώνει σε 2 - 1, πήρε την κατάσταση στα χέρια του. Με ένα γκολ στο 70΄και ένα στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων, διαμόρφωσε το τελικό 3 - 2 και έδωσε στους νερατζούρι μία πολύ σημαντική νίκη, αποδεικνύοντας ότι πλέον είναι ο ηγέτης αυτής της ομάδας…Από εκεί και πέρα, η Φιορεντίνα κατάφερε να πάρει μία δύσκολη νίκη με σκορ 2 - 1 απέναντι στην Κιέβο ενώ η Μπολωνια με τον Χριστοδουλόπουλο να περνάει στο δεύτερο ημίχρονο στο ματς ως αλλαγή στην θέση του Κονέ, επικράτησε άνετα 3 - 0 της Κάλιαρι,. Μίλαν – Λάτσιο 3 - 0    Νάπολι – Γιουβέντους 1 - 1  http://www.inter.it/

Διπλό για την Ουντινέζε, 1 - 0 την Πεσκάρα και για την Αταλάντα, 2 - 0
την Σιένα ενώ η Σαμπντόρια επιβλήθηκε 1 - 0 της Πάρμα στη Γένοβα,.