Δευτέρα 9 Απριλίου 2012

Εκπλήξεις και διακοπές αγώνων στη Σούπερ Λίγκα

Η Κέρκυρα κέρδισε τον πρωταθλητή Ολυμπιακό. Αναβλήθηκε ο αγώνας Λεβαδειακός - Ξάνθη, ενώ διεκόπη το παιχνίδι ανάμεσα στον Αρη και τον Αστέρα Τρίπολης. Μία από τις μεγαλύτερες εκπλήξεις της φετινής Σούπερ Λίγκας σημειώθηκε σήμερα στο γήπεδο Γεωργιος Καραϊσκάκης, όπου ο πρωταθλητής Ολυμπιακός ηττήθηκε με σκορ 1 - 0 από την Κέρκυρα. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης σημείωσε ο Ιωάννου στο 80ο λεπτό. Παράλληλα, με δύο γκολ και μία ασίστ του καλύτερου παίκτη του γηπέδου, Αντώνη Πετρόπουλου, ο Παναθηναϊκός επικράτησε 3 - 0 του Πανιωνίου στο άδειο λόγω τιμωρίας ΟΑΚΑ στο πλαίσιο της 28ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας. Ο Ατρόμητος δεν κατάφερε να εκμεταλλευτεί το αριθμητικό πλεονέκτημα που είχε από το 37ο λεπτό λόγω της αποβολής του Φωτάκη με απευθείας κόκκινη κάρτα και παραχώρησε λευκή ισοπαλία ( 0 - 0 ) στον ΠΑΟΚ

Στη Σούπερ Λίγκα και την αγωνιστική περίοδο 2012 - 2013 θα αγωνίζεται ο ΠΑΣ Γιάννινα. Ο Αγιαξ της Ηπείρου επικράτησε 2 - 1 της ΑΕΚ στο γήπεδο των Ζωσιμάδων και εξασφάλισε την παραμονή του στη μεγάλη κατηγορία. Το ματς έγινε στο πλαίσιο της 28ης ημέρας και το γκολ των νικητών πέτυχαν οι Μπεσέρα 58΄ Κυριάκος 84΄ ενώ η Ενωση είχε ισοφαρίσει με αυτογκόλ του Βάντερσον στο 81
΄
Την ευκαιρία να κάνει το πιο αποφασιστικό βήμα για την παραμονή του στη Σούπερ Λίγκα έχασε ο Εργοτέλης, που αναδείχθηκε ισόπαλος 1 - 1 με τη Δόξα Δράμας στο Καυτανζόγλειο. Ο Χαντί έδωσε το προβάδισμα στους Κρητικούς στο 23΄ αλλά ο Σοϊλέδης ισοφάρισε για τους μαυραετούς στο 40΄

Τη Μεγάλη Δευτέρα, στις 19:00, θα διεξαχθεί ο αγώνας Λεβαδειακός-Ξάνθη σύμφωνα με ανακοίνωση της Σούπερ Λίγκας. Ανακοινώνεται ότι o αγώνας Λεβαδειακός - Ξάνθη στο πλαίσιο της 28ης αγωνιστικής ημέρας της Σούπερ Λίγκας ΟΠΑΠ, ο οποίος αναβλήθηκε κατόπιν απόφασης του διαιτητή κυριου Μιχάλη Βοσκάκη εξαιτίας δυσμενών καιρικών συνθηκών, ορίζεται να διεξαχθεί τη Δευτέρα
9 Απριλίου 2012 και ώρα 19:00 αναφέρει η ανακοίνωση της Σούπερ Λίγκας.