Παρασκευή 15 Φεβρουαρίου 2013

Δυναμό Κιέβου - Μπορντω 1 - 1

Προβάδισμα εν όψει της ρεβάνς στο Σαμπάν Ντελμάς για την πρόκριση στους 16 του Europa League πήρε η Μπορντω, μετά το 1 - 1 στο παγωμενο Κίεβο κόντρα στην Δυναμό, η οποία έχασε και πέναλτι στο 76’,. Το πάνω… χέρι για την πρόκριση στους 16 του Europa League πήρε η Μπορντω, μετά το 1 - 1 στο Κίεβο κόντρα στην Δυναμό. Οι Ουκρανοί ξεκίνησαν πιο δυνατά την αναμέτρηση και αυτό φρόντισε να το επιβεβαιώσει ο Αρούνα στο
20ο λεπτό, ωστόσο η χαρά τους κράτησε μόλις για τρία λεπτά, καθώς ο Ομπρανιάκ με έναν κεραυνό έξω από τη μεγάλη περιοχή, έφερε το ματς στην ίσοπαλια για τους Γιρονδίνους,. Το 1 - 1 ήταν το σκορ στο πρώτο ημίχρονο, με την Δυναμό να μπαίνει καλύτερα και στο δεύτερο μέρος. Η Μπορντω έπαιζε παθητικά, αφού τη βόλευε η ισοπαλία και αυτό παραλίγο να το πληρώσει όταν οι Ουκρανοί είχαν την ευκαιρία να πάρουν εκ νέου το προβάδισμα, ωστόσο η μπάλα
–στο πέναλτυ που εκτέλεσε ο Γκούσεφ στο 76’ - βρήκε το δοκάρι,.

Δυναμό Κιέβου (Μπλαχίν): Κόβαλ, Μίχαλικ, Ταϊβό, Χακερίντι, Βίντα,