Τετάρτη 13 Φεβρουαρίου 2013

Κυπελλο Αγγλίας: Λέστερ - Χάντερσφιλντ 1 - 2

Η Χάντερσφιλντ νίκησε 2 - 1 εκτός έδρας τη Λέστερ και πήρε το προτελευταίο εισιτήριο για τους 16 του κυπέλλου Αγγλίας,. Μπορεί η Χάντερσφιλντ να είχε γνωρίσει δύο ήττες από τη Λέστερ σε ισάριθμα παιχνίδια στην Τσάμπιονσιπ, αλλά πήρε την εκδίκησή της στο Κύπελλο. Στον επαναληπτικό της φάσης των 32 νίκησε 2 - 1 τις αλεπούδες στο Κινγκ Πάουερ Στάντιουμ και πήρε την πρόκριση για τους 16, εκεί όπου θα αντιμετωπίσει τη Γουίγκαν,. Η Χάντερσφιλντ άνοιξε το σκορ μόλις στο 5ο λεπτό με τον Κλαιητον, αλλά δύο λεπτά αργότερα, η Λέστερ έφερε το ματς στα ίσια ισοφαρίζοντας με τον Κιν. Το νικητήριο γκολ για τους φιλοξενούμενους πέτυχε στο 75ο λεπτό ο Σκάνελ,. εισιτηρια 14,517,. http://www.bbc.co.uk/sport/0/football/21332915

Leicester 1 Huddersfield 2: Scannell solo strike sets up fifth-round tie with Wigan