Παρασκευή, 15 Φεβρουαρίου 2013

Ιντερ - Κλουζ 2 - 0

Σούπερ εμφάνιση από τον Ροντρίγκο Παλάσιο που έδωσε τη νίκη με σκορ 2 - 0 στην Ιντερ απέναντι στην Κλουζ με δύο γκολ που πέτυχε ο ίδιος. Η φετεινή Ιντερ δεν έχει… πολλά πράγματα στο παιχνίδι της. Σήμερα όμως, στο ματς απέναντι στην Κλουζ είχε Ροντρίγκο Παλάσιο.
Ο Αργεντινός επιθετικός μπήκε στο 10΄στην θέση του τραυματία Μιλίτο και πέτυχε και τα δύο τέρματα των νερατζούρι στο 2 - 0 κόντρα στους Ρουμάνους, δίνοντάς τους ένα καθαρό σκορ πρόκρισης εν όψει της ρεβάνς.
Ο Αντρέα Στραματσιόνι είδε τον Μιλίτο να τίθεται εκτός μάχης μόλις στο 10ο λεπτό του αγώνα με την Κλουζ και μάλλον το θεώρησε… κακό οιωνό. Δεν φανταζόταν όμως ότι θα έριχνε στο ματς τον Παλάσιο και θα του έβγαινε λίρα εκατό. Στο 20ο λεπτό νίκησε τον Φελγκέιρας με ωραίο πλασέ και έκανε το 1 - 0 για την Ιντερ ενώ στο 87΄κατάφερε να πετύχει και δεύτερο γκολ και να διαμορφώσει το τελικό 2 - 0 που σαφέστατα δίνει στους νερατζούρι ένα προβάδισμα πρόκρισης εν όψει της ρεβάνς στη Ρουμανία,.