Δευτέρα, 11 Φεβρουαρίου 2013

Ράγιο Βαγιεκάνο – Ατλέτικο Μαδρίτης 2 - 1

Την ήττα με σκορ 2 - 1 στην έδρα της Ράγιο Βαγιεκάνο γνώρισε η Ατλέτικο Μαδρίτης για την 23η αγωνιστική του Ισπανικού Πρωταθλήματος. Οδυνηρή εκτός έδρας ήττα με σκορ 2 - 1 γνώρισε η Ατλέτικο Μαδρίτης από την Ράγιο Βαγιεκάνο, με αποτέλεσμα να μείνει στο -12 από την Μπαρτσελωνα και πλέον να έχει απόσταση μόλις τεσσάρων βαθμών από την τρίτη Ρεάλ Μαδρίτης. Στον αντίποδα οι γηπεδούχοι με αυτή τη νίκη τους ανέβηκαν στις θέσεις που οδηγούν στο Γιουρόπα Ληγκ. Η Ράγιο Βαγιεκάνο έδειξε τις διαθέσεις της με το… καλημέρα, καθώς μόλις στο 3ο λεπτό έκανε το 1 - 0 με τον Λας,. Στην συνέχεια οι γηπεδούχοι είχαν την κατοχή της μπάλας και έδειχναν η ομάδα που θα μπορούσε να φτάσει στο δεύτερο γκολ, το οποίο και πέτυχε με τον Μπαπτιστάο στο 32’,. Το μόνο που κατάφερε η Ατλέτικο ήταν να μειώσει στο τελικό 2 - 1 με τον Φαλκάο στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων,.  http://www.clubatleticodemadrid.com/index.php

Μπαρτσελωνα – Χετάφε 6 - 1
( 6’ Σάντσες 13’ Μέσι 58’ Βίγια 79’ Τέγιο 90 Ινιέστα 90+2 Πικέ – 83’ Βάσκεθ )
Σαραγόσσα – Σοσιεδάδ 1 - 2 ( 90+2’ Απόνο - 11’ Γκρίζμαν 32’ Αγκιρέτσε )
Αθλέτικο Μπιλμπάο – Εσπανιόλ 0 - 4
( 28’ Μορένο 57’ Σάντσεζ 59’ Στουάνι 75’ Βερντού )