Κυριακή 10 Φεβρουαρίου 2013

Μπαρτσελωνα – Χετάφε 6 - 1

Με έξη διαφορετικούς σκόρερ η Μπαρτσελωνα πανηγύρισε μια εύκολη νίκη 6 - 1 επί της Χετάφε στη Βαρκελώνη στο μεσημεριανό παιχνίδι της 23ης αγωνιστικής της Πριμέρα Ντιβισιόν,. Δεν χρειάστηκε να ιδρώσει η Μπαρτσελωνα κόντρα στη Χετάφε για να πάρει τους τρεις βαθμούς της νίκης. Οι Καταλανοί εύκολα επικράτησαν 6 - 1 στο πρώτο χρονικά παιχνίδι της Κυριακής για την 23η αγωνιστική της Πριμέρα Ντιβισιόν, με έξη διαφορετικούς ποδοσφαιριστές της να χρίζονται σκόρερ. Ο Σάντες στο
8ο λεπτό άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους, οι οποίοι πέντε λεπτά αργότερα πανηγύρισαν και το δεύτερο τέρμα τους με τον Μέσι. Και όμως αυτό ήταν και το μοναδικό γκολ που πέτυχε σήμερα ο αργεντινός. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Βίγια πέτυχε το τρίτο γκολ των γηπεδούχων στο 58ο λεπτό. Τα τελευταία λεπτά του αγώνα όμως… επεφύλασσαν τέσσερα τέρματα.
Ο Τέγιο στο 79ο λεπτό έκανε το 4 - 0 ο Βάσκεθ στο 83ο μείωσε σε 4 - 1 για τη Χετάφε εκμεταλλευόμενος ένα λάθος του Αλμπα. Τέλος ο Ινιέστο στο 90 και ο Πικέ στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων έστειλαν τη μπάλα στα δίχτυα ισάριθμες φορές και διαμόρφωσαν το τελικό 6 - 1,.

εισιτηρια 85,610,. Barcelona 6 - 1 Getafe   He's at it again! Messi nets 46th goal of the season as Barca put Getafe to the sword   http://www.fcbarcelona.com/

Morning Glory (6-1)