Δευτέρα 1 Απριλίου 2013

Αλάνια Βλαδικαφκάζ - ΤΣΣΚΑ Μόσχας 0 - 4

Ακόμη μια νίκη για την ΤΣΣΚΑ Μόσχας, που πέρασε με 4 - 0 από την έδρα της Αλάνια και συνεχίζει να οδηγεί την κούρσα του Ρωσικού Πρωταθλήματος, ούσα στο +8 από την δεύτερη Ζενίθ! Ολοταχώς για τίτλο η ΤΣΣΚΑ Μόσχας! Οι πρωτοπόροι του Ρωσικού Πρωταθλήματος πήραν ακόμη τρεις πόντους, αυτή την φορά με το υπέρ τους 4 - 0 στην έδρα της ουραγού Αλάνια,. Το σκορ άνοιξε στο
25’ με ωραίο πλασέ μέσα στην περιοχή ο Τζαγκόεφ, μετά από γύρισμα του Βάγκνερ Λοβ. Ο Βραζιλιάνος άσσος από δημιουργός ντύθηκε εκτελεστής και στο 52’ έγραψε το 2 - 0, ενώ δύο λεπτά αργότερα, οι γηπεδούχοι έμειναν με δέκα παίκτες και ουσιαστικά όλα τέλειωσαν,. Και πάλι ο ίδιος στο 70’ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο
3 - 0, ενώ το κερασάκι στην τούρτα έβαλε στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων ο Ντούμπια, ο οποίος διαμόρφωσε το τελικό 4 - 0,. Ετσι, οι Μοσχοβίτες παραμένουν με μεγάλη διαφορά στην κορυφή της βαθμολογίας, καθώς οκτω αγωνιστικές πριν το τέλος απέχουν ισάριθμους βαθμούς από την δεύτερη, Ζενίθ Αγιας Πετρουπολης,.

Алания - ЦСКА (Москва)  0 - 4 (0 - 1)
Голы: Дзагоев 25 Вагнер 52 Вагнер 70 Думбия 90+2