Κυριακή 7 Απριλίου 2013

Ζενίθ Αγίας Πετρούπολης - Κρίλια 1 - 0

Η Ζενίθ ξεπέρασε το εμπόδιο της Κρίλια με ανύπαρκτο πέναλτυ του Χουλκ (1 - 0) σημείωσε την 4η συνεχόμενη νίκη της και αύξησε τη διαφορά της από την Ανζι, η οποία παραχώρησε λευκή ισοπαλία στην Αλάνια,. Η ομάδα της Αγίας Πετρούπολης έστειλε την προειδοποιητική βολή με τον Ρόμαν Σιρόκωφ και άνοιξε το σκορ στο 14ο λεπτό με ανύπαρκτο πέναλτυ που κέρδισε ο Χουλκ ( το εκτέλεσε ο ίδιος ) Ακολούθησαν τρεις καλές ευκαιρίες με τον Αλεξάντρ Κερζακωφ μέχρι το τέλος του πρώτου μέρους. Στο δεύτερο ημίχρονο η Κρίλια δημιούργησε ουκ ολίγες φάσεις, αλλά είχε την ατυχία να πέσει πάνω στον 19χρονο Ιγκόρ Μπαμπούριν, ο οποίος σταμάτησε όλες τις προσπάθειες των παικτών της. Στον αντίποδα ο Σιρόκωφ σημάδεψε το δοκάρι των φιλοξενούμενων στο 85ο λεπτό. # Ο Ντάνυ επέστρεψε στο αρχικό σχήμα της Ζενίθ έχοντας εκτίσει την ποινή των τριων αγωνιστικών για μία κόκκινη κάρτα που αντίκρισε τον Δεκέμβριο,.  http://www.dailymotion.com/video/xyt7e2_yyyyy-yyyyyy-1-0_sport