Δευτέρα 8 Απριλίου 2013

EΠΣ ΠΕΙΡΑΙΑ - Α’ Κατηγορία - 2ος Oμιλος 2012 - 2013

Τρίτο ματς χωρίς νίκη για τον Εθνικό που δεν μπόρεσε να νικήσει την ΑΕ Νίκαιας μένοντας στο 1 - 1 στο γήπεδο του Ρέντη.. Ηταν ένα ματς στο οποίο για ακόμα μία φορά η ομάδα μας σπατάλησε - εκ νέου - ένα ημίχρονο.. Μεγάλο ρόλο - βέβαια - έπαιξε και η αλλαγή προσώπων στην ενδεκάδα με Σαλίμπασα - Ξενιτόπουλο, Γκορόγια να ξεκινούν, ενώ ο Ανδριόλας επέστρεψε κάτω από τα δοκάρια. Στο πρώτο ημίχρονο το γκολ του Μαυράκη απο εκτέλεση - φάουλ έκανε το 0 - 1 με τους παίκτες του Εθνικού να μοιάζουν αγχωμένοι και να χάνουν μία πολύ καλή ευκαιρία. Με Μιχαήλ - Σάμιο στην ενδεκάδα αντί Σαλίμπασα και Ξενιτόπουλου και τον Γαλάνη σε ρόλο αριστερού μπακ, η ομάδα έγινε πιο κινητική, ο Μιχαήλ έδωσε για τον Σάμιο και αυτός με ξερό σουτ έκανε το 1 - 1,.

EΠΣ ΠΕΙΡΑΙΑ - Α’ Κατηγορία - 2ος Oμιλος 2012 - 201...

Εξαιρετικός ο γκολκηπερ της Νίκαιας, έσωσε την ομάδα του σε τρεις περιπτώσεις και κέρδισε τις εντυπώσεις, Εν κατακλείδι το 1 - 1 κρίνεται ως αποτέλεσμα δίκαιο, ο Εθνικός μοιάζει να έχει μείνει ακόμα στον τελικό του Κυπέλλου, ωστόσο  όπως και να το δεί κανείς καλύτερα να υπάρξει μια κοιλιά τώρα παρά στα πλαιη οφφ..

Αίας Σαλαμίνας - Νέοι Δραπετσώνας   0 - 1
ΑΕ Σαλαμίνας - Θύελλα Μοσχάτου   7 - 1
Πανιώνιος Κερατσινίου - Χαραυγή   0 - 3
Δόξα Πειραιά - Αχιλλέας Κορυδαλλού   1 - 2
Ερμής Κορυδαλλού - Αργοναύτης   4 - 3
Εθνικός Πειραιώς - ΑΕ Νίκαιας   1 - 1
Πολυκράτης - Eνωση Ρέντη   1 - 0
Θύελλα Κορυδαλλού - Αμπελακιακός   1 - 1