Δευτέρα 8 Απριλίου 2013

Ρόμα – Λάτσιο 1 - 1

Ισόπαλο 1 - 1 έληξε το Ρόμα - Λάτσιο με τον Ερνάνες να κερδίσει την προσοχή όλων καθώς ήταν ο σκόρερ της Λάτσιο αλλά και εκείνος που της στέρησε την ευκαιρία να φύγει νικήτρια από το Ολυμπικο,. Ισόπαλο 1 - 1 έληξε το παιχνίδι ανάμεσα στη Ρόμα και την Λάτσιο με τον Ερνάνες να κερδίσει την προσοχή όλων καθώς ήταν ο σκόρερ της Λάτσιο αλλά και εκείνος που της στέρησε την ευκαιρία να φύγει νικήτρια από το Ολυμπικο,.
Ο άσσος της Λάτσιο άνοιξε το σκορ στο 16ο λεπτό της αναμέτρησης με έναν δυνατό σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή της Ρόμα. Οι φιλοξενούμενοι είχαν την ευκαιρία να διπλασιάσουν τα τέρματά τους στο 49ο λεπτό με τον ίδιο παίκτη… Ομως όσο καλό ήταν το σουτ με το οποίο σκόραρε άλλο τόσο… κακό ήταν και εκείνο του πέναλτυ που εκτέλεσε. Αποτέλεσμά του ήταν ο Βραζιλιάνος άσσος να δει την μπάλα να φεύγει αρκετά ψηλά από τα δοκάρια της εστίας της Ρόμα… Αντίθετα ο Τότι ήταν εύστοχος… Στο 57ο λεπτό ανέλαβε να χτυπήσει το πέναλτυ για τους γηπεδούχους και δεν δυσκολεύτηκε να σκοράρει. Στο 69ο λεπτό οι φιλοξενούμενοι έμειναν με δέκα παίκτες καθώς ο Μπιάβα δέχθηκε δεύτερη κίτρινη κάρτα και αποβλήθηκε… Με την ισοπαλία αυτή η Λάτσιο βρίσκεται να βλέπει την πλάτη της Φιορεντίνα στην 5η θέση η οποία δίνει εισιτήριο για το Europa League

Fans stabbed and brutal clashes with police mar build-up to Rome derby... and it's not much safer inside the Olympic Stadium    http://www.guardian.co.uk/football

Δευτέρα 8 Απριλίου  Ρόμα – Λάτσιο 1 - 1  ( 57 Τοτι - 16' Ερνάνες )