Σάββατο 17 Νοεμβρίου 2012

Δόξα Δράμας - Ολυμπιακός Βόλου 0 - 0

Ισόπαλοι χωρίς γκολ αναδείχθηκαν Δόξα Δράμας και Ολυμπιακός Βόλου στο ματς που άνοιξε την αυλαία της 9ης αγωνιστικής στη Football League,. Οι ερυθρόλευκοι έχασαν δύο καλές ευκαιρίες για να προηγηθούν στο πρώτο ημίχρονο. Στο 8ο λεπτό ο Γουμάγιας απέκρουσε την κεφαλιά του Κόλεφ και στην επαναφορά ο Σοϊλέδης απομάκρυνε πάνω στη γραμμή το σουτ του Γιενγκά, ενώ στο 33ο ο Γόγολος σημάδεψε με σουτ του δοκάρι των μαυραετών,. Το δεύτερο ημίχρονο ήταν ακόμα πιο ανιαρό, αφού οι κάρτες και οι αλλαγές έριξαν ακόμα περισσότερο το τέμπο της αναμέτρησης. Η Δόξα Δράμας απείλησε στο 78ο λεπτό με την προβολή του Ρούσεφ, ενώ στο 90ό ο Ιντζόγλου δεν μπόρεσε να εκμεταλλευθεί μία σέντρα του Καμινιώτη, με αποτέλεσμα το παιχνίδι να λήξει 0 - 0,.

Δόξα Δράμας (Τζαναβάρας): Γουμάγιας, Ταραλίδης, Ιντζόγλου,