Παρασκευή 23 Νοεμβρίου 2012

Ρούμπιν Καζάν - Ιντερ 3 - 0

Και οι δύο είχαν ήδη προκριθεί. Ομως παιζόταν η πρώτη θέση και το... γόητρο. Η Ρούμπιν Καζάν ήθελε περισσότερο να περάσει στους 32 του Europa League ως πρώτη και το κατάφερε ρίχνοντας τρία γκολ στην Ιντερ, με τους νερατζούρι να μένουν οριστικά δεύτεροι,. Στο πρώτο παιχνίδι των δύο ομάδων, οι Ρώσοι είχαν πάρει ισοπαλία 2 - 2 μέσα στην Ιταλία. Και φρόντισαν να αποδείξουν εκ νέου ότι τα καταφέρνουν μια χαρά κόντρα στην Ιντερ. Μόλις στο 2’, ο Καραντενίζ άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους,. Το παιχνίδι κυλούσε ήρεμα… μέχρι να μπούμε στο τελευταίο δεκάλεπτο. Ο Ρόντον που είχε περάσει σαν αλλαγή στο 65’, εικοσι λεπτά αργότερα έκανε το 2 - 0 για να έρθει στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων να βάλει το κερασάκι στη τούρτα με το τελικό 3 - 0, που χάρισε στην ομάδα του οριστικά την πρώτη θέση στον όμιλο, μια αγωνιστική πριν το τέλος,. http://www.youtube.com/embed/W3d5DRh5ORI

Ρούμπιν Καζάν - Ιντερ 3 - 0  ( 2' Καραντενίζ 86' 90+2' Ροντόν )