Κυριακή 25 Νοεμβρίου 2012

Μάλαγα - Βαλένθια 4 - 0

Αν παίζεις εντός έδρας φέτος με την Βαλένθια, πάει να πει πως εκτός συγκλονιστικού απροόπτου κερδίζεις! Η Μάλαγα επικράτησε με 4 - 0 των νυχτερίδων για την
13η αγωνιστική της Primera Division και στρογγυλοκάθισε στην τέταρτη θέση της βαθμολογίας. Νίκες για Ράγιο Βαγεκάνο και Βαγιαδολίδ,.
Η Μάλαγα άνοιξε το σκορ στο 8ο λεπτό με τον Πορτίγιο μετά από πασα του Ελισέου. Οι φιλοξενούμενοι που αγωνίστηκαν χωρίς τον Ρομπέρο Σολδάδο, δεν μπορούσαν να φανούν ιδιαίτερα απειλητικοί, κάτι που είχε σαν συνέπεια να δεχθούν και δεύτερο γκολ στο 75’ από τον Σαβιόλα,. Η νίκη πήρε διαστάσεις θριάμβου, όταν ο Σάντα Κρουζ τρία λεπτά μετά την είσοδό του στον αγωνιστικό χώρο, έγραψε το 3 - 0,.

Το σκορ πήρε διαστάσεις θριάμβου, όταν ο Ισκο στο 90’+1’ πέτυχε το τελικό 4 - 0,.
Η Βαλένθια που ολοκλήρωσε το ματς με παίκτη λιγότερο λόγω αποβολής του Ραμυ στο 84’ μετράει δύο ισοπαλίες και πέντε ήττες σε επτά εξόδους από το Μεστάγια,.