Δευτέρα 26 Νοεμβρίου 2012

Πανθρακικός - Αρης 4 - 0

Με πρωταγωνιστή και σκόρερ δύο τερμάτων τον... συνήθη Παπαδόπουλο ο Πανθρακικός συνέτριψε με σκορ-ρεκόρ (4 - 0) τον Αρη των δεκα παικτών (αποβολή Γκέσιου) και τον βύθισε στη βαθμολογία. Τρίτη σερί ήττα για τους κίτρινους,. Εικοσάλεπτη διακοπή στο πρώτο μέρος λόγω ρίψης δακρυγόνων,. Και τι δεν είχε το πρώτο μέρος στην Κομοτηνή. Ενα γκολ πριν το 1ο λεπτό, μία διακοπή, μία αποβολή, δύο αναγκαστικές αλλαγές και ένα δεύτερο γκολ λίγο πριν την ανάπαυλα,. Κερδισμένος ο Πανθρακικός, ο οποίος είδε τον Παπαδόπουλο να σκοράρει και τη μπάλα να περνά τη γραμμή της εστίας του Βελλίδη πριν συμπληρωθεί το πρώτο λεπτό, ενώ στο 44' ο Μπαϊκαρά με κεφαλιά μετά από σέντρα του Μουνάφο έγραψε το 2 - 0,. Στο ενδιάμεσο των δύο τερμάτων, το ματς διεκόπη περίπου 20 λεπτά λόγω ρίψης δακρυγόνων από τις αστυνομικές δυνάμεις, ο Παύλος Δερμιτζάκης έχασε λόγω τραυματισμών τους Μακρυδημήτρη και Μελίσση (ο οποίος είχε αντικαταστήσει τον πρώτο) ο Αρης έχασε με αποβολή (αυστηρή δεύτερη κίτρινη) τον Γκέσιο και ο Πανθρακικός είχε δοκάρι με τον Βαϊρουά,. Οσον αφορά στους φιλοξενούμενους, ένα καλό σουτ του Οικονομόπουλου ήταν ό,τι έδειξαν στο επεισοδιακό και γεμάτο πρώτο ημίχρονο,.