Δευτέρα 26 Νοεμβρίου 2012

Σπαρτάκ Μόσχας - Δυναμό Μόσχας 1 - 5

Παρελθόν από την τεχνική ηγεσία της Σπαρτάκ Μόσχας αποτελεί ο Ουνάυ Εμερι, έπειτα από τη βαριά ήττα με 5 - 1 στο ντέρμπυ με την Δυναμό Μόσχας,. Ο χορός των γκολ άνοιξε στο 16' με φάουλ του Κοκόριν ( η μπάλα κόντραρε και ξεγέλασε τον Ντίκαν ) ενώ δύο λεπτά αργότερα ο Νομπόα εκμεταλλεύθηκε την αμυντική αδράνεια, μετά τη σέντρα του Τζούντζακ και έκανε το
2 - 0,. Το πρώτο μέρος έκλεισε με ένα ακόμη γκολ του Κοκόριν, ο οποίος απέφυγε ωραία τον Παρέχα και πλάσαρε ψύχραιμα τον Ντίκαν,. Η είσοδος του Τζιούμπα στο δεύτερο ημίχρονο αναζωογόνησε την επίθεση της Σπαρτάκ, αλλά ένας άλλος παίκτης που είχε περάσει ως αλλαγή έκανε τη διαφορά,. Ο λόγος για τον Σέμσωφ που βρήκε δίχτυα στο 79' και το 87', δίνοντας διαστάσεις θριάμβου στη νίκη της Δυναμό,. Το γκολ της παρηγοριάς των γηπεδούχων σημείωσε ο Τζιούμπα στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων,. # Πρόκειται για το καλύτερο παιχνίδι της προπονητικής μου καριέρας, δήλωσε μετά το ματς ο τεχνικός της Δυναμό Νταν Πετρέσκου,.