Τρίτη 27 Νοεμβρίου 2012

Κύπελλο Ισπανίας, φαση των 32, β΄αγωνες

Τουλάχιστον στο Κύπελλο Ισπανίας, η Ρεάλ Μαδρίτης για την ώρα τα πάει καλά, καθώς επικράτησε 3 - 0 της Αλκογιάνο και σε συνδυασμό με το 4 - 1 του πρώτου αγώνα, προκρίθηκε στους 16 της διοργάνωσης. Πήγαν να πάθουν εγκεφαλικά στη Μάλαγα, αφού λίγο ήθελε να γίνει η ζημιά από την άσημη Καθερένιο. Σίγουρα το σοκ με το -11 από τη Μπαρτσελωνα στην Primera Division είναι δυνατό. Ο Ζοσέ Μουρίνιο είχε αποφασίσει να προβεί σε αλλαγές και το έπραξε, χρησιμοποιώντας αρκετούς παίκτες που δεν είχαν πολύ χρόνο συμμετοχής, λόγω και του 4 - 1 της βασίλισσας από το πρώτο ματς. Τα γκολ για τους Μαδριλένους ήρθαν μαζεμένα στο δεύτερο ημίχρονο. Στο 71’ και ενώ είχε περάσει σαν αλλαγή δέκα λεπτά νωρίτερα, ο Ντι Μαρία με όμορφη ενέργεια έλυσε το γόρδιο δεσμό και έκανε το 1 - 0 για την ομάδα του. Στο 87’ ο Αργεντινός είχε δοκάρι και έχασε την ευκαιρία να πετύχει ακόμα ένα τέρμα. Ο Καγεχόν, που είχε μπει σαν αλλαγή από τον special one, σημείωσε το 2 - 0 με τη συμπλήρωση των 90 λεπτών και χωρίς να περάσουν δύο λεπτά έγραψε το τελικό 3 - 0 με το δεύτερο προσωπικό του γκολ,.

Real Madrid 3 - 0 Alcoyano,. Το άλλο… βραδινό παιχνίδι είχε περισσότερο σασπενς. Και αυτό γιατί ναι μεν η Μάλαγα είχε επικρατήσει στο πρώτο παιχνίδι της Καθερένιο με σκορ 4 - 3 στην έδρα της τελευταίας, όμως αν και είναι ομάδα τρίτης κατηγορίας, μπήκε στο Ροσαλέδα και έπαιξε στα ίσα. Στο 37’ οι φιλοξενούμενοι έκαναν το 1 - 0 και έβαλαν φωτιά στην αναμέτρηση, καθώς χρειάζονταν ακόμα ένα γκολ για το μεγάλο μπαμ στο θεσμό. Μάλιστα, στο 78’ ακυρώθηκε γκολ της Καθερένιο