Κυριακή 25 Νοεμβρίου 2012

Χανιά - Επισκοπή 3 - 6

Σε ένα καταπληκτικό παιχνίδι με χορταστικό θέαμα, η Επισκοπή επικράτησε με 6 - 3 του ΑΟ Χανιά αν και οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο πρώτο δεκάλεπτο με 2 - 0,. Δύσκολα κάποιος θα μπορούσε να φανταστεί την εξέλιξη της αναμέτρησης έπειτα από τα δύο γκολ των Μποτονάκη 4΄ και Γωνιωτάκη στο 11΄ Η συνέχεια ωστόσο ήταν εντελώς διαφορετική, με τον Τριανταφύλλου να μειώνει στο 21΄ αρχικά με κεφαλιά σε 2 - 1 και λίγα λεπτά αργότερα στο 28΄ να ισοφαρίζει σε 2 - 2,. Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ανακτήσουν το προβάδισμα και να πάνε στα αποδυτήρια με 3 - 2, με τον Κέρι να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα με δυνατό σουτ,. Οι φιλοξενούμενοι δεν είχαν πει την τελευταία τους λέξη και με σκόρερ τον Σεληνιωτάκη αυτή τη φορά ισοφάρισαν σε 3 - 3 έχοντας μπροστά τους σαράντα ολόκληρα λεπτά για να πάρουν την νίκη, μέσα στα Χανιά,.

Eτσι και έγινε, με τον Τζέκο να εκμεταλλεύεται την πάσα του Παπουλάκη και να κάνει το 3 - 4,. Ο Τριανταφύλλου μπορεί να είχε σιγήσει για αρκετή ώρα, όμως δεν είχε πει την τελευταία του λέξη,…Στο 68' ο Τριανταφύλλου έκανε το 3 - 5 με εύστοχη εκτέλεση πέναλτυ για να διαμορφώσει στις καθυστερήσεις το τελικό 3 - 6 φτάνοντας τα τέσσερα τέρματα στην αναμέτρηση,. http://www.youtube.com/embed/SRTtUrqZRtw