Δευτέρα 12 Νοεμβρίου 2012

Κέρκυρα - Παναθηναϊκός 0 - 0

Ο Παναθηναϊκός δεν μπόρεσε να κερδίσει ούτε την Κέρκυρα, η οποία με χαρακτηριστική άνεση πήρε το 0 - 0,. Μόλις μία ευκαιρία, με τον Κουίνσυ στο 87', είχε η ομάδα του Φερέιρα, ο οποίος, πάντως, έμεινε ικανοποιημένος από την προσπάθεια,! Τα χρώματα της Κέρκυρας είναι ίδια με της Μπαρτσελωνα, εξ ου η εμφάνισή της στο πρώτο ημίχρονο απέναντι σε έναν αναιμικό και ακίνδυνο Παναθηναϊκό, τον γνωστό δηλαδή. Προφανώς αστειευόμαστε,. Ενας Ζουμπουλάκης, ένας Αγρίτης και ένας Μπάρκογλου έκαναν ό,τι ήθελαν τους πράσινους που εκτός από ένα καλό φάουλ του Χριστοδουλόπουλου, δεν έδειξαν κάτι άλλο στο γήπεδο,.

Πολλά λάθη, αργός ρυθμός και ένα αποκρουστικό θέαμα απέναντι σε μία Κέρκυρα που θα πρέπει να γράψει το συγκεκριμένο ματς σε dvd για να το βλέπει και να παίρνει τα πάνω της. Δεν είναι υπερβολή να τονίσουμε την αγωνιστική ανωτερότητα των γηπεδούχων, οι οποίοι έκαναν πενταπλάσιες φάσεις από τον Παναθηναϊκό στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης και από καθαρή ατυχία δεν ήταν μπροστά στο σκορ,.

Τα στατιστικά του ημιχρόνου λένε την αλήθεια: 6 - 3 τελικές, δύο καθαρές