Κυριακή 11 Νοεμβρίου 2012

Ατρόμητος - Πανιώνιος 1 - 0

Τα πάνω του παίρνει ο Ατρόμητος, ο οποίος με το δεύτερο συνεχόμενο τέρμα του Θανάση Καραγκούνη, νίκησε δίκαια (1 - 0) τον Πανιώνιο στο Περιστέρι και έφτασε τους 17 βαθμούς,. Ο Ατρόμητος μπήκε πολύ πιο επιθετικά στην αναμέτρηση, επιχειρώντας δύο σουτ μόλις στο πρώτο πεντάλεπτο με τους Δημούτσο και Καραγκούνη. Εν συνεχεία, οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να ισορροπήσουν το ματς, αλλά η ομάδα του Περιστερίου ήταν εμφανώς καλύτερη και στο 25ο λεπτό είχε νέα καλή στιγμή με τον Περιστερίδη να μπλοκάρει το σουτ του Καραμάνου. Μάλιστα, ο ίδιος παίκτης είχε δοκάρι τέσσερα λεπτά αργότερα. Σε προσπάθεια του Καραγκούνη, την οποία απέκρουσε ο Αυλωνίτης, η μπάλα έφτασε στον Καραμάνο, ο οποίος σούταρε έξω από την περιοχή προς την άδεια εστία, αλλά σημάδεψε το δεξί δοκάρι του εξουδετερωμένου Περιστερίδη,. Ωστόσο, το γκολ ήρθε στο αμέσως επόμενο λεπτό, με τον Θανάση Καραγκούνη να χρίζεται για δεύτερη συνεχόμενη αγωνιστική σκόρερ.

Ο νεαρός μέσος βγήκε στην πλάτη της άμυνας των Νεοσμυρνιωτών και με ωραίο πλασέ νίκησε τον Περιστερίδη για το 1 - 0,. http://www.sport-fm.gr/article/592250