Δευτέρα 12 Νοεμβρίου 2012

Σπόρτινγκ Λισσαβωνας - Μπράγκα 1 - 0

Βαθιά βαθμολογική ανάσα πήρε η Σπόρτινγκ Λισσαβωνας, καθώς επικράτησε 1 - 0 της Μπράγκα στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής του Πορτογαλικού Πρωταθλήματος,. Με αυτούς τους τρεις βαθμούς η ομάδα της Λισσαβωνας ξεκόλλησε από τις τελευταίες θέσεις τις βαθμολογίας και πλέον ελπίζει σε καλύτερη πορεία στο μέλλον,. Στον αντίποδα οι φιλοξενούμενοι τα… βάζουν με την τύχη τους, καθώς στις καθυστερήσεις τις αναμέτρησης είχαν δοκάρι με τον Αλλαν,. Η Σπόρτινγκ προηγήθηκε μόλις στο 4ο λεπτό με σκόρερ τον Φαν Βολφσβίγκεν και κατάφερε να το διατηρήσει μέχρι και το τέλος της αναμέτρησης, πετυχαίνοντας μία πολύ μεγάλη νίκη απέναντι σε έναν πολύ δύσκολο αντίπαλο. Η Μπράγκα έχασε με τον Αλλαν την ευκαιρία στις καθυστερήσεις να πάρει τον βαθμό της ισοπαλίας, όταν ο επιθετικός της είδε το σουτ που επιχείρησε να καταλήγει στο διοκάρι,. http://youtu.be/_-9gYrcQQ0k