Πέμπτη 8 Νοεμβρίου 2012

Ανζι - Λίβερπουλ 1 - 0

Η Ανζι επικράτησε 1 - 0 της Λίβερπουλ στο Stadion Lokomotiv και ανέβηκε στην κορυφή του 1ου ομίλου,. Η Ανζι δεν απειλήθηκε καθόλου από τη νεανική Λίβερπουλ και χάρη στο γκολ του Λασινά Τραορέ αναρριχήθηκε στην κορυφή της βαθμολογίας. Ο Ιβοριανός επιθετικός απέφυγε με μία χορευτική ενέργεια τον Κοάτες στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους, κρέμασε τον Τζόουνς και χάρισε τη νίκη στην ομάδα του Χίντινκ. Ο ίδιος παίκτης έχασε τεράστια ευκαιρία για να κλειδώσει τους τρεις βαθμούς, όταν στο 78ο λεπτό δεν βρήκε στόχο στο τετ α τετ με τον γκολκηπερ των φιλοξενούμενων,. H Λίβερπουλ δεν κατάφερε να αποφύγει την ήττα από την Ανζί στη Ρωσία με αποτέλεσμα η ομάδα του Γκους Χίντινκ να την προσπεράσει στην κορυφή του 1ου ομιλου του Europa League,. O Mπρένταν Ρότζερς χρησιμοποίησε αρκετούς νεαρούς και άπειρους παίκτες και γνώρισε την ήττα με 1 - 0 στη Μόσχα,.

Το μοναδικό τέρμα της συνάντησης σημείωσε ο Λασινά Τραορέ στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου. Ο Ιβοριανός στράηκερ πέρασε με μαγικό τρόπο τη μπάλα πάνω από τον Κόατες και κρέμασε αριστοτεχνικά τον Τζόουνς,. http://www.fc-anji.ru/?lng=en