Δευτέρα 12 Νοεμβρίου 2012

Λοκομοτίβ Μόσχας - Aνζι 1 - 1

Συγκάτοικο στη 2η θέση της βαθμολογίας απέκτησε η Aνζι, αφού ισοφαρίστηκε 1 - 1 από τον Εντόυ στο 84', ενώ η Ζενίθ νίκησε 2 - 1 τη Βόλγκα με γκολ του Κερζακωφ στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων,. Το πρώτο εφετεινό γκολ του Ανιούκωφ (με δυνατό σουτ στο 31') έδωσε το προβάδισμα στη Ζενίθ, η οποία είχε τον έλεγχο στο μεγαλύτερο διάστημα της αναμέτρησης, αλλά ισοφαρίστηκε στο 90ό λεπτό με δυνατό σουτ του Μαξίμωφ,. Ολα έδειχναν ότι η Βόλγκα θα αποσπούσε το βαθμό, ο Κερζακωφ όμως νίκησε με γυριστό σουτ τον αδελφό του, Μιχαηλ και χάρισε το τρίποντο στην ομάδα του,. Ο κακός αγωνιστικός χώρος του Lokomotiv Stadium (σ,.σ,. είχε χρησιμοποιηθεί για τον αγώνα της Ανζι με τη Λίβερπουλ) δεν εμπόδισε τη Λοκομοτίβ και την Ανζι να αποδώσουν εξαιρετικό θέαμα και να ικανοποιήσουν τους θεατές της αναμέτρησης. Οι γηπεδούχοι έχασαν τις περισσότερες ευκαιρίες του πρώτου μέρους και οι φιλοξενούμενοι τη σημαντικότερη (δοκάρι στις καθυστερήσεις) Η ομάδα του Χίντινκ άνοιξε το σκορ στο
72' με σουτ του Καρσελά Γκονσάλες, αλλά οι πρωτευουσιάνοι ισοφάρισαν στο 84' με τον Εντόυ,. Τέρεκ Γκρόζνι - Μορντόβια Σαράνσκ 2 - 1,. http://en.fc-zenit.ru/tv/