Παρασκευή 9 Νοεμβρίου 2012

Μόλντε - Στεάουα Βουκουρεστιου 1 - 2

Την εκτός έδρας νίκη με σκορ 2 - 1 επί της Μόλντε πήρε η Στεάουα, για την 4η αγωνιστική του Europa League και έκανε σημαντικό βήμα για την κατάληψη της πρώτης θέσης του πέμπτου ομίλου,. Από το ξεκίνημα της αναμέτρησης, η Στεάουα φρόντισε να δείξει τις… ορέξεις της. Η ομάδα του Βουκουρεστίου μετρούσε ήδη κάποιες καλές στιγμές, με τον Τσίπτσιου να τη βάζει μπροστά στο σκορ στο 21ο λεπτό,. Οι φιλοξενούμενοι συνέχισαν στο ίδιο ρυθμό, με τον Λατοβλέβιτσι να της δίνει προβάδισμα δύο τερμάτων στο 37’,. Στο δεύτερο ημίχρονο, η Μόλντε έγινε πιο επιθετική, ωστόσο το μόνο που κατάφερε ήταν απλά να μειώσει στο 56’ με τον Τσίμα,