Κυριακή 18 Νοεμβρίου 2012

Φούλαμ - Σάντερλαντ 1 - 3

Ποικιλία στους σκόρερ, άνετη νίκη και τρίποντο που της δίνει μεγάλη ανάσα, για να απομακρυνθεί από την επικίνδυνη ζώνη. Αυτά πέτυχε η Σάντερλαντ στο Craven Cottage κόντρα στη Φούλαμ, επικρατώντας με σκορ 3 - 1,! Με δέκα παίκτες από το 30ο λεπτό οι Λονδρέζοι, πρώτη εμφάνιση στο αρχικό σχήμα για τον Γιώργο Καραγκούνη,. Προς τιμήν τους, οι γηπεδούχοι, παρά το γεγονός ότι από πολύ νωρίς έμειναν με παίκτη λιγότερο, το πάλεψαν μέχρι τέλους και κατάφεραν να ισοφαρίσουν προσωρινά με τον Πέτριτς,. Φλέτσερ, Σεσενιό και Κουεγιάρ τα γκολ των μαυρόγατων που αποσπάστηκαν τρεις βαθμούς από την επικίνδυνη ζώνη. Χαμένη ευκαιρία της Φούλαμ για να πλησιάσει την πρώτη πεντάδα,. Ο Μπρεντ Χάνγκελαντ ίσως να τα… ακούσει από τον Μάρτιν Γιολ για την αποβολή του στο 30ο λεπτό της αναμέτρησης. Γιατί μέχρι τότε, η Φούλαμ είχε τον απόλυτο έλεγχο στο παιχνίδι, κυκλοφορούσε τη μπάλα, ο Ντίμιταρ Μπερμπάτωφ φαινόταν έτοιμος να σκοράρει ανά πάσα στιγμή βρισκόταν σε πλεονεκτική θέση με τη μπάλα στα πόδια, αλλά με τη συμπλήρωση του ημιώρου, όλα άλλαξαν. Ο Χάνγκελαντ αποβλήθηκε για προβολή και με τα δύο πόδια στον Κάτερμολ,, ο Γιώργος Καραγκούνης αντικαταστάθηκε από τον Σεντέρος για να ενισχύσει την άμυνα των γηπεδούχων