Δευτέρα 19 Νοεμβρίου 2012

Πάμισος Μεσσήνης - Εράνη Φιλιατρών 2 - 0

Ο Πάμισος, μπροστά στους οπαδούς του, ήταν ο μεγάλος νικητής στο Μεσσηνιακό ντέρμπυ του 6ου ομίλου της Δ΄ Εθνικής, καθώς επικράτησε στο κυριακάτικο 18/ 11 εντός έδρας αγώνα, επί του νεανικού συγκροτήματος της Εράνης με
2 - 0 και ανέπνευσε βαθμολογικά. Από εκει και πέρα, οι πράσινοι του Σπύρου Τσίκινη μπήκαν αποφασισμένοι για το τρίποντο, και με τη συμπλήρωση του πρώτου 15λεπτου πήραν προβάδισμα με δυο τέρματα,. Συγκεκριμένα, στο 12ο λεπτό ο Γουίλλυ Αντωνίου που επανήλθε δριμύτερος πέτυχε με ωραίο πλασέ το 1 - 0, και στο 16΄ο Βεργόπουλος που είχε προωθηθεί στα καρρέ του Αλεξανδρόπουλου με άπιαστη κεφαλιά ύστερα απο κόρνερ του Πατσιώτη, έγραψε το 2 - 0 που έμελλε να είναι το τελικό αποτέλεσμα,. Επίσης, αξίζει να επισημάνουμε ότι οι Φιλιατρινοί ολοκλήρωσαν την αναμέτρηση με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Νησιώτη δυναμικού αμυντικού Βασίλη Αλεβίζου που αντίκρισε στο 83ο λεπτό την κόκκινη κάρτα (δεύτερη κίτρινη) και ένα λεπτό αργότερα οδηγήθηκε εκτός του πάγκου του, ο προπονητής της Εράνης Θοδωρής Ανδριόπουλος για διαμαρτυρία,.

Στο μεταξύ, όπως έγινε γνωστό και από τα μεγάφωνα του σταδίου της Μεσσήνης, ο Πάμισος διοργανώνει την Τετάρτη 21 Νοεμβρίου φιλικό αγώνα μνήμης με αντίπαλο τον Αστέρα Τρίπολης, που θα είναι αφιερωμένος στον αείμνηστο Δήμαρχο Μεσσήνης Παύλο Πτωχό, ο οποίος υπήρξε παλιότερα πρόεδρος της ομάδας