Παρασκευή 9 Νοεμβρίου 2012

Μαρσέιγ - Γκλάντμπαχ 2 - 2

Το παιχνίδι ξεκίνησε ιδανικά για τους Γερμανούς. Στο 20’ ο Χάκεν έβαλε μπροστά τους φιλοξενούμενους και έβαλε δύσκολα στους Μασσαλούς. Οι Γάλλοι ανέβασαν στροφές, άρχισαν να πιέζουν για να ισοφαρίζουν και μπορεί να μην το κατάφεραν μέχρι το ημίχρονο, ωστόσο στη συνέχεια ήρθε η δικαίωση. Τρομερή απ ευθείας εκτέλεση κόρνερ του Μπάρτον στο 54’ και η Μαρσέιγ ισοφάρισε σε 1 - 1,. Και δεν έφτανε αυτό, αλλά στο 67’ ο Τζόρνταν Αγιού έκανε την ανατροπή με πολύ ωραία ενέργεια και το 2 - 1 για τους γηπεδούχους. Και ενώ φαινόταν ότι οι Γάλλοι θα πάρουν τους τρεις βαθμούς, τελικά στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Αράνγκο για την Γκλάντμπαχ έκανε το 2 - 2 που τους έβαλε και πάλι στο… κόλπο της πρόκρισης, http://www.om.net/fr/home/0/Accueil