Σάββατο 17 Νοεμβρίου 2012

Πανιώνιος - Πλατανιάς 4 - 0

Eνα ημίχρονο ήταν αρκετό στον Πανιώνιο για να φτάσει στην έβδομη νίκη στο πρωτάθλημα και να πλησιάσει στους δύο βαθμούς τον ΠΑΟΚ, ο οποίος αντιμετωπίζει την Κυριακή τον Παναθηναϊκό,. Οι κυανέρυθροι σκόραραν τρία γκολ στα πρώτα 45 λεπτά, δημιούργησαν ευκαιρίες ενώ στις φάσεις που έκανε ο Πλατανιάς αντέδρασε θετικά ο Γιαννακόπουλος, έχοντας και τη συνδρομή του δοκαριού σε μακρινό σουτ του Κάλαϊτζιτς,. Ο τερματοφύλακας του Πανιωνίου, ο οποίος επέστρεψε κάτω από τα γκολπόστ μετά την πρώτη αγωνιστική, έβγαλε στην αντεπίθεση τον Οκόγιε, με μπαλιά με τα χέρια, και ο Νιγηριανός στην πάσα που προσπάθησε να βγάλει για τον Αραβίδη είδε τον Αργυρόπουλο να παρεμβαίνει και να τη στέλνει στα δίχτυα του Πλατανιά. Μετά το αυτογκόλ του Πλατανιά ο Πανιώνιος συνέχισε σε υψηλό ρυθμό και στο 17ο λεπτό έφτασε στο 2 - 0,.

Σκόρερ του δεύτερου γκολ ήταν ο Στάθης Ρόκας, ο οποίος αγωνίστηκε στο κέντρο άμυνας, ως αντικαταστάτης του τραυματία Βασίλη Λαμπρόπουλου. Στον άτυχο ποδοσφαιριστή του Πανιωνίου ευχήθηκαν περαστικά οι συμπαίκτες του, με πανό που κράτησαν πριν από τη σέντρα,. http://www.sport-fm.gr/videos/1025300/embed

Η ομάδα από τα Χανιά μετά το 2 - 0, πλησίασε στην περιοχή του