Δευτέρα 19 Νοεμβρίου 2012

Ανόρθωση - Εθνικός Αχνας 5 - 1

Με το εμφατικό 5 - 1, η Ανόρθωση συνέτριψε τον Εθνικό Αχνας και στρογγυλοκάθισε στην πρώτη θέση του Κυπριακού Πρωταθλήματος, μετά από δέκα αγωνιστικές,. Οι φιλοξενούμενοι έκαναν το… λάθος να προηγηθούν στο 30ο λεπτό, αποτέλεσμα που μέχρι το ημίχρονο είχε ήδη διαμορφωθεί στο 3 - 1,. Ο Βαττής έκανε το 0 - 1 με την συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα, αλλά η απάντηση της Ανόρθωσης ήταν άμεση,. Ο Γιάννης Οκκάς στο 35’ ισοφάρισε, με τους Ρέζεκ (43’) και Σπαντάσιο (45’) να διαμορφώνουν το 3 - 1 του ημιχρόνου,. Το σκορ πήρε διαστάσεις θριάμβου, με τον Ιτζάκι να διαμορφώνει το 4 - 1 στο 55’ και τον Σπαντάσιο με πέναλτυ και το δεύτερό του προσωπικό γκολ, να κάνει το 5 - 1 στο 79’,. Ετσι η Ανόρθωση έφτασε τους 28 βαθμούς και βρίσκεται στο +3 από ΑΕΚ Λάρνακας και ΑΠΟΕΛ, μετρώντας εννιά νίκες και μία ισοπαλία σε δέκα αγωνιστικές,.

Ανόρθωση-Εθνικός Αχνας 5-1: Με ηγέτη Οκκά...       Πάφος - ΑΕ Λεμεσσου 1 - 3

Δευτέρα 19/ 11  Ανόρθωση - Εθνικός Αχνας 5 - 1   ΑΠΟΕΛ - ΑΕΚ Λάρνακας 1 - 2