Κυριακή 7 Απριλίου 2013

Μπολωνια – Τορίνο 2 - 2

Εκανε ό,τι μπορούσε ο Παναγιώτης Κονέ στο ματς της Μπολωνια με την Τορίνο, αλλά αυτό δεν ήταν αρκετό για την ομάδα του, όπως μαρτυρά και το τελικό 2 - 2,. Η Τορίνο κατάφερε να προηγηθεί στο 25’ με τον Μπαρέτο και η απάντηση των γηπεδούχων ήρθε στο δεύτερο ημίχρονο. Στο 65’ ο Παναγιώτης Κονέ – που νωρίτερα είδε γκολ του να μην μετράει - κατάφερε να οδηγήσει την ομάδα του στην ισοφάριση και τέσσερα λεπτά πριν το τέλος ο Γκουαρέντε σκόραρε και έδωσε προβάδισμα στην Μπολωνια. Τελικά αυτό δεν ήταν αρκετό στους γηπεδούχους αφού στις καθυστερήσεις ο Μπιάνκι βρήκε δίχτυα και διαμόρφωσε το 2 - 2,. Νωρίτερα, με δύο γκολ ο Μίρκο Βούτσινιτς οδήγησε τη Γιουβέντους σε δύσκολη νίκη με σκορ 2 - 1 επί της μαχητικής Πεσκάρα. Οι μπιανκονέρι τα βρήκαν σκούρα και χρειάστηκαν ένα πέναλτυ, που συνοδεύτηκε από την αποβολή του Ρίτσο στο 73’, για να ανοίξουν το σκορ,. Πέντε λεπτά αργότερα ξανά ο Βούτσινιτς έδωσε αέρα δύο τερμάτων στη γηραιά κυρία και το μόνο που κατόρθωσαν να κάνουν οι φιλοξενούμενοι ήταν να μειώσουν με τον Κασιόνε στο 83’,.   http://www.repubblica.it/sport/calcio/serie-a/

That's pants! Vucinic takes off shorts in celebration as Juve close in on the title

Bologna-Torino 2-2, Bianchi in pieno recupero regala il pareggio ai suoi
Juventus-Pescara 2-1, Vucinic avvicina i bianconeri allo scudetto
Συνοπτικά το πρόγραμμα της 31ης αγωνιστικής του Καμπιονάτο:
Σάββατο 6 Απριλίου               Γιουβέντους – Πεσκάρα 2 - 1
Γιουβέντους – Πεσκάρα 2 - 1 ( 72' πέναλτυ 78' Βούτσινιτς - 83' Κασιόνε )
Μπολωνια – Τορίνο 2 - 2  ( 65’ Κονέ 86’ Γκουαρέντε – 25’ Μπαρέτο 90’+4’ Μπιάνκι )