Τετάρτη 3 Απριλίου 2013

Νταιηβιντ Μπέκαμ: Ελπίζω να παίξει ο Μέσι

Δίκαιη χαρακτήρισε την ισοπαλία με την Μπαρτσελωνα ο Νταιηβιντ Μπέκαμ στις δηλώσεις του, ενώ μίλησε για τον προπονητή του, καθώς και για τον τραυματισμό του Μέσι,. Το αστέρι της Παρί Σαιν Ζερμαιν δήλωσε μετά την πρώτη μάχη κόντρα στην Μπαρτσελωνα: Στο πρώτο ημίχρονο και ειδικά στα πρώτα δέκα λεπτά είχαμε κάποιες καλές ευκαιρίες για να σκοράρουμε. Ηταν μία δυνατή μάχη, αλλά νομίζω ότι το πιο δίκαιο αποτέλεσμα ήταν η ισοπαλία. Οι πιθανότητες μας σε σχέση με το αν το παιχνίδι τελείωνε 2 - 1, είναι περισσότερες. Θα είναι δύσκολος αγώνας η ρεβάνς, αλλά δεν υπάρχει κανένας λόγος να μη πάμε εκεί και να διεκδικήσουμε το αποτέλεσμα,. Ο Νταιηβιντ Μπέκαμ μίλησε και για τον Κάρλο Αντσελόττι: Ο προπονητής μου με εμπιστεύεται και σε σημαντικούς αγώνες, όπως ήταν και αυτός με την Μπαρτσελωνα. Αισθάνομαι όπως ακριβώς πριν από τρία χρόνια στη Μίλαν,. Αναφορικά, τέλος, με τον τραυματισμό του Μέσι, ο Αγγλος σταρ σημείωσε: Ελπίζουμε όλοι ότι ο Μέσι θα γίνει καλά και θα μπορέσει να παίξει,.