Πέμπτη 11 Οκτωβρίου 2012

Πανσερραϊκός - Επανωμή 2 - 1 Θρασύβουλος - Καλλονή 0 - 1

Με τους καλύτερους οιωνούς ξεκίνησε η αναμέτρηση για τα λιοντάρια,. Με τη συμπλήρωση πέντε λεπτών ο Κιάσσος έβγαλε τη σέντρα από τα δεξιά και ο Μπανγκουρά με καρφωτή κεφαλιά άνοιξε το σκορ.
Ο συνήθης Ογκουνσότο απάντησε έντεκα λεπτά αργότερα με το ίδιο νόμισμα (καρφωτή κεφαλιά) στο 29' όμως, τραυματίστηκε και αντικαταστάθηκε. Στο δεύτερο μέρος η ομάδα του Μιχάλη Γρηγορίου κυριάρχησε. Στο 54' ο Ράνιτς με απευθείας εκτέλεση φάουλ έστειλε την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι του Τοπαλίδη, ενώ ανάλογα έπραξε και ο Γκουγκουλιάς στο 73',. Εν τέλει, ο τελευταίος εξιλεώθηκε έξι λεπτά αργότερα, όταν μετά από σέντρα του νεοεισελθόντα Μπονέρη έκανε το 2-1 με κεφαλιά,.http://www.paepanserraikos.gr/

Πανσερραϊκός (Γρηγορίου): Λουσινί, Κιάσσος, Τσαούσης, Καρακώστας,
Καρασαλίδης (46' Παρασκευαΐδης) Σιάκκας, Ανάκογλου, Ράνιτς, Κόντος
(66' Μπονέρης) Τοντόρωφ (46' Γκουγκουλιάς) Μπανγκουρά,.

Αναγέννηση Επανωμής (Μπαξεβάνος): Τοπαλίδης, Τσερκέζος,
Κουκουλέκης, Τέλλος, Παπατζίκος, Μωυσίδης, Δραγανίδης (73' Νταντάμης)
Κουλίδης, Ταχμαζίδης, Ογκουνσότο (32' Τζανδάρης) Σικαλόπουλος (62' Κυζιρίδης)

Θρασύβουλος - Καλλονή 0 - 1

Με γκολ του Τόνυ Γκονζάλες στο 14ο λεπτό, η Καλλονή έκαμψε την αντίσταση του Θρασύβουλου και επιβεβαίωσε ότι βρίσκεται σε εξαιρετική φόρμα. Το συγκρότημα του Τίμου Καβακά μπήκε δυναμικά στο παιχνίδι και μετά από μπαλιά του Λεοζίνιο, ο Ισπανός άσσος με σουτ έξω από την περιοχή δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στον Σταυριανό. Από την πλευρά τους οι γηπεδούχοι άγγιξαν την ισοφάριση στο 41ο λεπτό, όταν το σουτ του Μπακάλη τράνταξε το δεξί δοκάρι του Μάππα. Μετά την ανάπαυλα ο ρυθμός έπεσε αισθητά και, όπως είναι φυσικό, οι δύο ομάδες δεν δημιούργησαν ούτε μία ευκαιρία. Η φάση του αγώνα, πάντως, έγινε στο 87ο λεπτό, όπου οι γηπεδούχοι ζήτησαν πέναλτυ σε μαρκάρισμα του Κώτσιου πάνω στον Πάνο,. http://www.aelk.gr/

Θρασύβουλος (Σταθόπουλος): Σταυριανός, Τζιωρτζιόπουλος, Σύρος,