Κυριακή 28 Οκτωβρίου 2012

Ράγιο Βαγιεκάνο – Μπαρτσελωνα 0 - 5

Την προηγούμενη αγωνιστική έβαλε πέντε, αλλά έφαγε και τέσσερα,. Αυτή τη φορά έβαλε ξανά πέντε, έμεινε στο μηδέν παθητικό και έδωσε ακόμα μια παράσταση, όπως μόνο η αυτή ξέρει. Η Μπαρτσελωνα... σκόρπισε με σκορ 5 - 0 την Ράγιο Βαγεκάνο για την ένατη στροφή της Primera Division και πλέον περιμένει γκέλα της Ατλέτικο Μαδρίτης για να μείνει μόνη στην κορυφή της βαθμολογίας,. Στο Βαγιέκας, οι Καταλανοί έκρυβαν τη μπάλα όποτε το ήθελαν. Το... χορό των γκολ άνοιξε ο Βίγια στο 20’ μετά από εξαιρετική κάθετη πάσα του Φάμπρεγας. Με την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου ξεκίνησε και η μαγεία. Μόλις στο 47’ ο Μέσι ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 2 - 0,. Ο Τσάβι στο 78’ έκανε το ματς... over και μόλις δύο λεπτά αργότερα ο Φάμπρεγας έκανε το 4 - 0, με τους παίκτες της Μπαρτσελωνα να συνδυάζονται με κλειστά μάτια,.  http://www.dailymotion.com/embed/video/xunjw1