Τετάρτη 31 Οκτωβρίου 2012

ΑΠΟΕΛ - Χαλκάνωρας 8 - 1

Εύκολη και άνετη πρόκριση εξασφάλισε το ΑΠΟΕΛ που διέλυσε με το εντυπωσιακό 8 - 1 τον Χαλκάνωρα σε αγώνα που έγινε στο ΓΣΠ. Χατ -τρικ πέτυχαν οι Σολάρι και Χαραλαμπίδης, που ήταν εκ των κορυφαίων σε απόδοση, ενώ από ένα τέρμα πέτυχαν οι Μπενασούρ και Σέρτζιο. Το γκολ της τιμής για τους φιλοξενούμενους ο Ευγένιος Αντωνίου στο 85',. Ο αγώνας δεν χρίζει ιδιαίτερης κριτικής αφού το τελικό αποτέλεσμα μιλά από μόνο του. Εξ άλλου, ο νικητής διαμορφώθηκε από το πρώτο 10λεπτο, όταν και το ΑΠΟΕΛ προηγήθηκε με σκορ 3-0
Οι ποδοσφαιριστές του Ιβάν Γιοβάνοβιτς δεν χαρίστηκαν στον Χαλκάνωρα και ούτε έριξαν απόδοση στην συνέχεια, με συνέπεια να προσφέρουν γκολ και θέαμα στον κόσμο τους,. Στα αξιοσημείωτα είναι πως πήραν φανέλα βασικού ποδοσφαιριστές που δεν είχαν πολλά λεπτά συμμετοχής όπως Χιώτης, Αντωνιάδης, Ηλία, Σόουζα και Σολάρι, ενώ στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξε και ο 19χρονος Μάρκος Χαραλάμπους, που έδειξε διάθεση και αυτοπεποίθηση και κέρδισε το χειροκρότημα,.

ΑΠΟΕΛ (Ιβάν Γιοβάνοβιτς): Χιώτης, Αντωνιάδης, Μπόρδα, Σολωμού
( 50' Σέρτζιο ) Ηλία, Τζιωλης, Σόουζα, Μπενασούρ (46' Χαραλάμπους)

Χαλκάνωρας (Μάριος Θεμιστοκλέους): Τσιλίγκος (35' Καπλανίδης) Κώστα,