Δευτέρα 29 Οκτωβρίου 2012

Μπαστιά - Μπορντω 3 - 1

Στην Κορσική και στο Φουριανί, σταμάτησε το αήττητο σερί – των 17 παιχνιδιών - της Μπορντω μετά το 3 - 1 από την Μπαστιά,. Μόλις στο 17’ οι γηπεδούχοι είχαν πάρει προβάδισμα δύο τερμάτων, με τον Γκουφράν να μειώνει στο 30’, αλλά τον Καζρί να διαμορφώνει το τελικό σκορ,. Στο άλλο ματς για την 10η αγωνιστική της Ligue 1, Λωριάν και Αζαξιό ήρθαν ισόπαλες
4 - 4, με τους βακαλάους να παίρνουν το βαθμό στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Σουνού,. Νωρίτερα, είχε γίνει γνωστό πως η αναμέτρηση στο Βελοντρόμ, ανάμεσα στη Μαρσέιγ και τη Λιων, αναβλήθηκε, χωρίς ωστόσο να έχει γίνει γνωστή η ημερομηνία που θα διεξαχθεί,. http://www.sc-bastia.net/v4/?p=17717

Παρασκευή, 26/ 10
Σαιντ Ετιέν - Ρεν 2 - 0 ( 21’ Ομπαμεγιάνγκ 49’ Κοαντέ )
Σάββατο, 27/ 10
Λιλ - Βαλανσιέν 2 - 1 ( 2’ Ρου 41’ Παγιέ - 71’ Λε Ταλέκ )
Μονπελιέ - Νις 3 - 1 ( 53’ Καμαρά 64’ Ουτάκα 87’ αυτογκολ Σίβελι - 90+1’ Τσβίτανιτς )
Νανσυ - Παρί Σαιν Ζερμαιν 0 - 1 ( 74’ Ιμπραΐμοβιτς )
Ρεμς - Τρουά 1 - 1 ( 29’ Μαντί - 63’ Καμούς )
Σοσσω - Εβιάν Αναβλήθηκε
Τουλούζ - Μπρεστ 3 - 1
( 30’ Μπεν Γιεντέρ 39’ Καπουέ 90+2’ Ρεγκατέν - 75’ Λεσουαμιέ )
Λωριάν - Αζαξιό 4 - 4
( 33’ Λοτοά 46’ 79’ Αλαντιέρ 90+4’ Σουνού
- 2’ Μπελγκαζουανί 12’ Μούτου 40’ 45’ Εντουάρντο )
Μπαστιά - Μπορντω 3 - 1 ( 6’ 17’ Τοβέν 56’ Καζρί - 30’ Γκουφράν )